Napoleoni ve Clichy: “Türkiye’de insanlar futbol için yaşıyor”

Türk futbolundaki tutku ve stadyumlardaki inanılmaz atmosfere hayranlıklarını dile getiren İstanbul Başakşehir FK yıldızları Stefano Napoleoni ile Gaël Clichy, UEFA EURO 2024 ev sahipliği için Türkiye’nin her şeye sahip olduğunu söyledi.

Stefano Napoleoni, Türkiye’de insanların futbolu çok sevdiğini belirterek, “Tutkulu taraftarlarıyla çok etkileyici bir ligimiz var. Buradaki insanlar futbol için yaşıyor ve futbolu çok seviyorlar. Böyle bir atmosfere ve bu kadar güzel stadyumlara sahip olmak UEFA EURO 2024’ü organize etmek için gereken en önemli şey” diye konuştu.

Cannes, Arsenal ile Manchester City kariyeri boyunca üst düzey rekabet tecrübesi kazanan Gaël Clichy de futbolun Türkiye’deki insanlar için her şey olduğunu söyledi. Fransız yıldız futbolcu, “Ne zaman deplasmana gitsek stadyumların dolu olduğunu görüyoruz. Bazen, ‘Futbol, Fransızlar veya İngilizler için her şeydir’ derler. Ama bu cümleyi buradaki taraftarlar için kullanmak gerçekçi olur. Çünkü insanlar futbolu ve takımlarını çok seviyorlar” ifadelerini kullandı.

Videoyu izlemek için tıklayın.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*