Necla Güngör Kıragası: ”Hedefimize ulaştığımız için mutluyuz”

U17 Kız Milli Takımı, Moldova’nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçlarını 2.sırada tamamlayarak Elit Tur’da mücadele etmeye hak kazandı. Millilerin teknik direktörü Necla Güngör Kıragası, kuralar çekildiğinde ilk hedef olarak Elit Tur’a yükselmeyi belirlediklerini, bunu da başardıkları için mutlu olduğunu söyledi. İsviçre, Romanya ve Moldova’nın yer aldığı grupta öğrencilerinin ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıttığını ifade eden Kıragası, özellikle Romanya karşısında üç kez geriye düşmelerine karşın maçtan puanla ayrılmalarının takımının yürekten mücadelesini ortaya koyan bir gösterge olduğunu söyledi. Necla Güngör Kıragası, Elit Tur’da da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini belirtirken, zorluk seviyesi daha yüksek karşılaşmalar yapmanın takımın ve oyuncuların gelişimine olumlu katkı sağlayacağını bildirdi.

Çetin ve Kafkas’tan tebrik

Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü’nden Sorumlu Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, Avrupa Şampiyonası elemelerinde Elit Tur’a yükselen U17 Kız Milli Takımı’nı tebrik etti. Çetin, Millilerin Elit Tur’da da Ay-yıldızlı formaya yakışır şekilde mücadele edeceğine inandığını ve takıma tüm güçleriyle destek olacaklarını belirtti
Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas da U17 Kız Milli Takımı’nı kutladı. Kafkas, bu tür başarıların kızların futbola katılımını pozitif yönde etkilediğini ve tabanda yaptıkları çalışmalara yardımcı olacağını söyledi.

Rakipler 21 Kasım’da belli olacak

U17 Kız Milli Takımı’nın Elit Tur’daki rakipleri 21 Kasım 2019’da İsviçre’de gerçekleştirilecek kura çekimi sonrası belli olacak. Elit Tur’da, eleme turunda  11 grupta ilk iki sırayı alan 22 takım, en iyi 4 grup üçüncüsü ve doğrudan Elit Tur’a katılacak iki takım olmak üzere toplam 28 takım 4’erli 7 grupta mücadele edecek. Gruplarını lider tamamlayacak 7 takım, ev sahibi İsveç ile birlikte 9-22 Mayıs 2020 tarihlerinde düzenlenecek U17 Avrupa Şampiyonası finallerinde yer alacak.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl00_MPane_m_283_1289_ctnr_m_283_1289_ctl00_ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*