Okan Buruk: “Hollanda’yı çok iyi analiz ettik”

A Milli Takım Antrenörü Okan Buruk, Hollanda’yı her maçta canlı seyrederek çok iyi analiz ettiklerini belirtti. 2014 Dünya Kupası grup elemelerindeki rakiplerimizden Hollanda’nın EURO 2012’de şimdiye kadar oynadığı 2 maçı da tribünden takip eden Okan Buruk, “Hollanda ofansif açıdan çok etkili ve önemli silahlara sahip. Ancak takım savunmasında önemli hatalar yapabiliyorlar. Topa sahip olan, topu kendinde tutan takımlar Hollanda karşısında başarılı olabilir” dedi.

Hollanda’nın son maçta karşılaştığı Almanya’nın çok oturmuş ve disiplinli bir takım olmasını da Hollanda’nın performansını değerlendirirken göz önünde tuttuklarını söyleyen Okan Buruk, “Özellikle son yurtdışı kampındaki performansıyla Milli Takımımızın aldığı övgüler bizleri çok memnun ediyor. Bizim gibi oynamak isteyen, geriden oyun kuran bir takımın Hollanda ile başa baş mücadele edecektir” diye konuştu.

“Hedefimiz grup liderliği”

A Milli Takım antrenörü Buruk, Dünya Kupası elemelerinde grubu Hollanda’nın önünde lider bitirmek istediklerini söyleyerek 2 yıl sonra Brezilya’da yaşanacak futbol şöleninde ay yıldızın da olmasını hedeflediklerini ifade etti.

17 gün süren kampın çok olumlu sonuçlar doğurduğunu belirten Okan Buruk, 7 Eylül’deki Hollanda maçı için 5-6 günlük kampta da çalışmaların süreceğini belirtti. Kısa süreli bir arada olunduğu için Milli Takımın zor olduğunu vurgulayan Okan Buruk bu sebeple Milli Takım kampı dışında da oyuncularla her an birlikte olmak gerektiğini, özellikle yurtdışındaki oyuncuların maçlarına giderek kendilerine daima destek verdiklerini söyledi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*