TFF 

Orhan Saka son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Futbol Federasyonu eski başkanvekillerinden ve TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in danışmanı Orhan Saka son yolculuğuna uğurlandı.
 
Orhan Saka için ilk tören Orhan Saka Amatörler Evi’nde düzenlendi. Törene Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, TFF 2. Başkanvekili Servet Yardımcı, Spor Genel Müdürü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin ve A Millî Takım Teknik Direktörü Fatih Terim’in yanı sıra Saka’nın ailesi ile sevenleri katıldı. Saka’nın naaşı tören sonrası getirildiği Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde Cuma namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Nakkaştepe Mezarlığı’daki aile kabristanına defnedildi.

1949 yılında Çankırı’da doğan Orhan Saka, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. Karabük Gençlik’te futbola başlayan Saka; Okmeydanı, Sakarya Esnafspor ve Dikilitaş’ta futbol oynadı. Aynı zamanda bu kulüplerde yöneticilik ve başkanlık yapan Orhan Saka, Beşiktaş Kulübü’nde de yöneticilik görevinde bulundu.

Orhan Saka, 1992-2000 yılları arasında TFF Yönetim Kurulu Üyeliği, 2000-2004 yılları arasında ise TFF Başkanvekilliği yaptı.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve başkanlığı yapan, bu dönemlerde amatör futbola büyük katkılar sağlayan Saka, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Bir süre önce yakalandığı amansız hastalık nedeniyle tedavi gören Türk futbolunun duayen ismi Orhan Saka için bu hafta sonu oynanacak tüm profesyonel ve amatör karşılaşmalarda saygı duruşu yapılacak.

Merhum Orhan Saka’ya Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve futbol camiasına başsağlığı dileriz.

Türkiye Futbol Federasyonu


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*