Plaj Futbolu Milli Takımı’nın Dünya Kupası Elemeleri başlıyor

Plaj Futbolu Milli Takımı’nın Rusya’nın başkenti Moskova’da katılacağı FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası 2013 Elemeleri 1 Temmuz Pazar günü başlıyor. Teknik sorumluluğunu Adil Müftüoğlu’nun yaptığı Plaj Milliler, maçlar için Moskova’ya gitti.

İlk maçımız 1 Temmuz’da Hollanda ile

20 Haziran’dan bu yana çalışmalarını Alanya’da sürdüren Plaj Futbolu Milli Takımı, eleme turunda Hollanda, İspanya ve Norveç ile karşılaşacak. Milliler ilk maçını 1 Temmuz’da Hollanda ile TSİ 10.00’da yapacak. İkinci maçında 2 Temmuz Pazartesi günü TSİ 11.15’te Norveç ile karşılaşacak olan Plaj Milliler gruptaki son maçını 3 Temmuz’da TSİ 11.15’te İspanya ile yapacak.

Poklonnaya Hill bölgesindeki Victory Park plajında grup müsabakaları oynayacak Plaj Futbolu Milli Takımımız gruptan çıkması durumunda, 5 Temmuz tarihinde 2. Tur, bu turu da geçmesi halinde 6 Temmuz’da çeyrek final, 7 Temmuz Cumartesi günü yarı final ve 8 Temmuz tarihinde de Final maçı oynayacak.

İlk 4 ülke Dünya Şampiyonası’na gidecek

Eylül 2013’te Tahiti’de yapılacak Dünya Plaj Futbolu Şampiyonası’na katılmak için 24 Avrupa takımı Rusya’da mücadele edecek. 4’erli 6 grupta başlayacak maçlarda en iyi 16 takım 2.tura kalacak. Tek maç eleminasyon sisteminde oynanacak 2.tur maçları sonucunda çeyrek finale kalan 8 takım, 4’erli 2 grup oluşturacak.

Gruplarını lider olarak tamamlayan ülkeler 8 Temmuz’da final oynarken, grup ikincileri de aynı tarihte 3./4’üncülük maçı oynayacak. Bu 4 takım 2013 Dünya Şampiyonası’nda Avrupa kıtasını temsil edecek ülkeler olacak.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*