Şenes Erzik: “U20 Dünya Kupası, Türkiye’ye önemli tecrübeler kazandıracak”

Kolombiya’da devam eden FIFA 20 Yaş Altı Dünya Şampiyonası’nın organizasyon komitesinin 2. Başkanlığını yapan Şenes Erzik, turnuvanın son derece iyi geçtiğini belirtti. 18’incisi gerçekleştirilen U20 Dünya Kupası’nın, 2013’te Türkiye’nin ev sahipliğinde yapılacağını vurgulayan Şenes Erzik, “Futbol Federasyonu’ndan bir ekip başından beri burada ve organizasyonun tüm ayrıntılarını yakından inceliyor. Ben de tecrübelerimle kendilerine yardımcı oluyorum” dedi.
 
1996’dan bu yana FIFA İcra Kurulu üyesi olan ve FIFA Dünya Gençler Komitesi’nde yer alan Erzik, “U20 Dünya Şampiyonası, FIFA’nın Dünya Kupası’ndan sonraki en büyük organizasyonu. Birçok dünya yıldızı kendini bu turnuvadaki başarılarıyla tanıttı. Geleceğin yıldızlarını Kolombiya’dan sonra 2013’te Türkiye’de izleme fırsatı bulacağımız için çok heyecanlıyım” dedi.

Kolombiya’daki şampiyonaya, özellikle başkent Bogota ve diğer büyük şehirlerde büyük bir ilgi olduğunu belirten TFF Onursal Başkanı, “Turnuvada yarım milyondan fazla bilet satıldı. Bu önemli bir rakam. Özellikle Kolombiya hükümeti ve sponsorlar önemli maddi imkanlar sağlıyor. Türkiye’deki gittikçe iyileşen altyapı imkanlarına ve yeni stadyumlara, organizasyonel yeteneği eklenirse, ülke olarak bu yılkinden daha da iyi bir şampiyona düzenleyeceğimize eminim” dedi.

FIFA ve UEFA’da en üst düzey yöneticilik yapan biri olarak, Kolombiya’da görev alan 6 Avrupalı hakemden biri olan Cüneyt Çakır ile gurur duyduğunu belirten Şenes Erzik, “Cüneyt Çakır, 3 grup maçında da görev alarak kalitesini gösterdi. Cumartesi akşamki çeyrek final maçından da alnının akıyla çıkacağına eminim. Ev sahibinin maçına verilmesi de ayrıca önemli. Zaten buradaki otoriteler de kendisinden övgü ile bahsediyor” diye konuştu.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*