Şeref Has son yolculuğuna uğurlandı

A Milli Takım ve Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Şeref Has son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki gün 82 yaşında hayata gözlerini yuman Şeref Has için ilk olarak Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nde veda töreni yapıldı, ardından da Bebek Camisi’nde cenaze töreni gerçekleştirildi.
 
Cenaze törenine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Sorumlusu Selim Soydan, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik katıldı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şeref Has’ın ailesine taziyede bulunurken cenaze töreni öncesinde yaptığı açıklamada, “Hatıralarımızdan hiç silinmeyecek bir isimdi. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Öyle sporcular yetiştirmek için Allah’a dua ediyoruz. Futbolun çok önemli isimlerinden biriydi. Aynı zamanda Fenerbahçe’nin de önemli isimlerinden biriydi. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah’ın rahmeti üzerine olsun” ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş de Şeref Has’ın Türk futbolunun çok değerli bir ismi olduğunu aktararak, şunları kaydetti: “Şeref Abi benim çocukluk yıllarımda çok değerli bir futbolcuydu. Fenerbahçe’de o zaman Selim Ağabey, Ogün’lerin Levent’lerin olduğu dönemleri hatırlıyorum. Daha sonra biz büyüdük oyuncu olduk, antrenör olduk, A Milli Takıma geldiğimizde de kendisiyle çalıştık. Futbolculuğunun yanında, tarife tam uygun olan birisiydi, hem futbolcu yetenekleri hem de karakteri ile örnek bir insandı. A Milli Takım’da çalıştığım dönem sonrasında çok büyük destek verdi. Birlikte bilgileriyle insani değerleriyle çok faydalandığımız bir insandı. Allah’tan rahmet diliyorum.”

Şeref Has’ın cenazesi Bebek Camisi’nde kılınan cenaze namazının ardından Yeniköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*