Sesi Görenlerde hedef Dünya Şampiyonası

Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi kapsamında destek verdiği, Turkcell sponsorluğundaki Görme Engelliler Milli Takımımız, 05-18 Haziran 2018 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’de düzenlenecek B1 Futbol Dünya Şampiyonası hazırlıklarına başladı.

Millilerimiz, 2015 Avrupa şampiyonluğunun ardından 2017’de yapılan Avrupa Şampiyonası’nda ilk beşe girerek Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanmıştı.

Aksaray kampının ardından çalışmalarını çeşitli kamp ve turnuvalarla sürdürecek olan Milli Takımımız, önümüzdeki aylarda da TFF’nin Beykoz-Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde dört ülkenin katılımı ile düzenlenecek uluslararası turnuvada mücadele edecek.

Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy; B1 Futbol Dünya Şampiyonası öncesi Sesi Görenler futbolunda 2013 yılında kurulan Turkcell Sesi Görenler Futbol Ligi’nin verdiği ivme ile gelinen noktanın sevindirici olduğunu ifade etti.

Gürsoy, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Avrupa üçüncülüğünün ardından 2015’te Avrupa şampiyonluğunu yaşadık ve bu başarı ile Rio Olimpiyatlarına katılma hakkına sahip olduk. Bu yıl Almanya’nın Berlin şehrinde yapılan Avrupa Görme Engelliler Şampiyonası’nda beşinciliği elde ederek, 2018 yılında İspanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’na ikinci kez katılma hakkı elde ettik. Daha önce Japonya’da dereceye giremeyen millilerimizin bu kez ilk üçe gireceklerine inancımız tam.”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in engelli futboluna verdiği desteği ve ”Kimse yokken biz vardık” sözünü hatırlatan Gürsoy, sözlerine şöyle devam etti: “TFF ile birlikte sponsorlar ve halkımızın desteğiyle Görme Engelliler Milli Takımı’nın dünyanın en iyisi olma iddiasını sürdüreceğiz. Değerli Başkanımızın, değerli yönetimimizin ve Engelli Federasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyemiz Sayın Cengiz Zülfikaroğlu’nun da Sesi Görenler Milli Takımına verdiği büyük destekler ile hedefimiz Dünya Şampiyonası’nda madalya almaktır.”

Milli Takım’ın B1 Futbol Dünya Şampiyonası öncesi kamp ve turnuva programı şöyle:

08-18 Ocak 2018: Aksaray

24 Ocak-01 Şubat 2018: İzmir

15-25 Şubat 2018: Hatay

Mart ayının ilk haftası Uluslararası 4’lü Turnuva: Riva

18-25 Mart 2018: Japonya Tokyo B1 Futbol Grand-Prix

07-16 Nisan 2018: Arjantin Dünya Gençler Şampiyonası

Nisan Ayı: Bryan Aarons Cup İngiltere

Mayıs: 2018 Milli Takım Kampı (Riva)

05-18 Haziran 2018: Dünya Şampiyonası İspanya Madrid

B1 Futbol Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek ülkeler şöyle:

İspanya, Brezilya, Arjantin, Çin, Kolombiya, Kosta Rika, Fransa, İngiltere, İran, Mali, Meksika, Fas, Rusya, Güney Kore, Tayland, Türkiye.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*