Škrtel: “Her futbolcu Türkiye’deki atmosferde oynamak ister”

Fenerbahçe’nin Slovak yıldızı Martin Škrtel, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık sürecini uluslararası üst düzey rekabet tecrübesi olan bir futbolcunun bakış açısıyla değerlendirdi ve “Her futbolcu Türkiye’deki gibi atmosferde oynamayı çok ister” dedi.

Škrtel, Türkiye’deki futbol ruhuna dikkat çekti, modern stadyumlarda sahaya çıkıp futbol oynarken hissettiği benzersiz tutkuyu, “İki yıldır Türkiye’deyim. Türkiye’nin birçok noktasına seyahat etme fırsatı buldum. Birbirinden farklı şehirler, stadyumlar ve özel yerler gördüm. Gittiğim her stadyumun çok güzel olduğunu söyleyebilirim. İnanılmaz atmosferler ve harika taraftarlar var” diye dile getirdi.
Slovakya A Milli Takım formasını 97 kez giyen ve kariyerini Fenerbahçe’den önce Trenčín, Zenit St. Petersburg ile Liverpool’da geçiren Martin Škrtel, Türkiye’de düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası’nın hem futbolcular hem de yurt dışından gelecek futbolseverler için çok farklı bir deneyim olacağının altını çizdi.

Škrtel, Türkiye’de oynadığı her maçın ayrı bir keyif olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Oynadığınız her maçtan keyif alıyorsunuz. Gerçekten bu atmosferde olmaktan mutluyum. Eğer UEFA EURO 2024 Türkiye’de yapılırsa çok mutlu olurum. Gerek futbolcular gerek taraftarlar için farklı bir tecrübe olacağını düşünüyorum. Burada tutkulu taraftarlarla dolu muhteşem stadyumlar var. Her futbolcu Türkiye’deki gibi atmosferde oynamayı çok ister. Benim desteğim Türkiye’yle. Umarım UEFA EURO 2024 Türkiye’de olur.”

Videoyu izlemek için tıklayın.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*