TFF 

Sosa, Pereira, Kucka:EURO 2024 Türkiye’de olmalı çünkü…

Arjantinli, Portekizli ve Slovak… Dünyanın farklı köşelerinden, farklı kültürlerinden gelseler de, farklı dilleri konuşsalar da Türkiye ve UEFA EURO 2024 ile ilgili görüşleri ortak: “EURO 2024 Türkiye’de olmalı…”

Türkiye’nin UEFA EURO 2024 ev sahipliği adaylığına tam destek veren Trabzonspor’un yıldızları Jose Sosa, Joao Pereira ve Juraj Kucka, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ülkemizin ev sahipliği yapması gerektiğini savundu.

Karadeniz ekibinin Arjantinli yıldızı Jose Sosa, Türk halkının futbola olan tutkusuna dikkat çekti ve “EURO 2024 Türkiye’de olmalı çünkü futbol tutkusu çok fazla olan bir ülke. Trabzon çok güzel bir şehir, taraftarlar çok çılgın. Buradaki herkes futbola aşık” dedi.

Bordo-Mavili kulübün Portekizli futbolcusu Joao Pereira ise Türkiye’nin tarihi ve turistik zenginliklerine vurgu yaparak, “Çok tarihi bir ülke. Görülecek çok fazla yer var. Trabzon’da bulunan Sümela Manastırı, Kapadokya mutlaka görülmesi gereken yerler. Aynı zamanda yazlık yerler de var: İzmir, Antalya…” diye konuştu.

Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Juraj Kucka da EURO 2024 adaylık dosyasındaki 9 kentten biri olan Trabzon’la ilgi görüşlerini paylaştı ve “EURO 2024 bence Türkiye’de olmalı. Çünkü futbol burada bir tutku. Trabzon çok güzel bir şehir… Taraftarları çok çılgın. Ama güzel manada çünkü hepsi futbola aşık…” ifadelerini kullandı.

Videoyu izlemek için tıklayınız.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*