Süper Lig Cemil Usta Sezonu fikstürü çekildi

2019 – 2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu fikstür çekimi TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Salonu’nda yapıldı.

Fikstür çekimi, Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Akıncıoğlu, Genel Sekreter Kadir Kardaş, Süper Lig kulüp başkanları ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Süper Lig Cemil Usta Sezonu fikstürü için tıklayınız...

Süper Lig Cemil Usta Sezonu 16 Ağustos’ta oynanacak olan müsabakalar ile başlayacak ve ilk yarı 29 Aralık’ta sona erecek. İkinci yarı 17 Ocak’ta oynanacak olan müsabakalar ile başlayacak ve sezon 17 Mayıs 2020’de sona erecek.

Servet Yardımcı: “Amacımız Türk futbolunu her zaman güçlü markalar ile daha da ileriye götürmek”

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı törende şöyle konuştu: “Bildiğiniz üzere bu sezon Trabzonspor’un ‘Dozer’ lakaplı efsane kaptanı Cemil Usta adına oynanacak. Türk futbolunda önemli bir iz bırakan Cemil Usta’yı sevgi, saygı ve rahmetle anıyor ve adına yakışır bir sezon yaşayacağımıza inanıyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak amacımız Türk futbolunu her zaman güçlü markalar ile daha da ileriye götürmek. Bu bakımdan dünyanın en önde gelen spor yayıncı kuruluşlarından yol arkadaşımız beIN Sports’a ayrı bir önem veriyoruz. Digiturk ile 18 yıldır aralıksız devam eden bu köklü iş birliğini, ekonomik ve teknolojik olarak daha da ileriye taşımalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.Karşılıklı saygıya ve güvene dayanan bu yolculuğun uzun yıllar devam edeceğine inanıyoruz.

Öncelikle Kulüp Lisans Talimatı’nda yapılan reformlardan da anlaşılacağı üzere, gerek kurullar, gerekse de talimatlarda yapılan yeniliklerle futbol ailesini daha da sağlıklı bir yapıya kavuşturmayı öncelikli olarak hedefliyoruz. Bu değişikliklerle birlikte hepimize tabi çok önemli sorumluluklar düşmekte. İçinde bulunduğumuz koşulların ve hassasiyetlerin bilinci içerisinde hareket ederek Türk futbolunu hakkettiği sağlıklı yapıya taşıyacağız.

Birlik ve beraberlik ruhuyla, rekabetin dostça yaşandığı, futbolun her anlamda birleştirici olduğu güzel bir sezon geçirmeyi diliyoruz. 2019-2020 Cemil Usta Sezonunun hayırlı olmasını diliyorum. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.”

Süper Lig fikstürü ile ilgili teknik detaylar

Fikstür çekiminden önce Maç Planlama Müdürü Besim Yalçın da teknik detayları şu şekilde anlattı:

“Fikstür çekiminde 18 takımlı fikstür tablosu kullanılmaktadır. Bu tablo her takımın diğer 17 takım ile iç sahada ve deplasmanda oynamasını sağlamak amacıyla matematiksel olarak düzenlenmiş bir tablodur.

Fikstür tablosunda, hangi numaraların hangi numaralar ile ve hangi haftalarda karşılaşacağı bellidir. Dolayısıyla kulüp temsilcilerinin çektiği numaralar fikstürde yerlerini almakta ve 34 haftalık fikstür belirlenmektedir.

Her sezon fikstür çekiminde bazı kulüplerimize numaralar verilmektedir. Bu sezon da aynı sahayı kullanacak olan Gençlerbirliği ile MKE Ankaragücü kulüplerimize bir takımımız iç sahada iken diğer takımımızın deplasmanda olmasını ve zeminin korunmasını sağlamak amacıyla kendi aralarında numaralar verilmiştir.

Yine Süper Ligde mücadele edecek olan Kasımpaşa A.Ş. ve Medipol Başakşehir kulüplerimize, güvenlik güçlerinin görevlerini daha rahat yerine getirmesi ve İstanbul’daki 5 takımın iç saha – deplasman dengesini sağlamak amacıyla kendi aralarında numaralar verilmiştir.

Bu takımlar haricinde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüplerimiz de kendi aralarında belirlenmiş olan numaraları çekecekler. Bu numaralar belirlenirken yayıncı kuruluşun bu 3 kulübün kendi aralarında oynayacakları müsabakalara ilişkin talepleri, kulüplerimizin bu taleplerle ilgili görüşleri ve milli takımımızın müsabaka tarihleri dikkate alınmıştır.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak, tespit edilmiş olan numaralara göre, bu 3 kulübümüzün kendi aralarında oynayacakları haftalar bu sezon 6, 9 ve 16 olarak belirlenmiştir. Ancak bu haftalarda hangi müsabakaların oynanacağı ve hangi kulübün ev sahibi olacağı, kulüplerimizin temsilcilerinin kendilerinin çektiği numaralar ile belirlenecektir.”

18 takımlı fikstür anahtarı için tıklayınız.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl02CurrentIndex = -1;

var ctl02m = new Array(); // medium
var ctl02b = new Array(); // big
var ctl02i = new Array(); // info

function ctl02Show(index){
if (index ctl02m.length – 1) return;
ctl02ShowMain(index);
FindObject(‘ctl02aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl02b[index];
}

function ctl02ShowMain(index){
ctl02CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl02imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl02m[index];
FindObject(‘ctl02imgMain’).alt = ctl02i[index];
FindObject(‘ctl00_MPane_m_201_938_ctnr_m_201_938_ctl00_ctl02_lblExp’).innerHTML = ctl02i[index];
FindObject(‘ctl02aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl02b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*