TFF 

TamSaha’nın 107. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Eylül-Ekim sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 107. sayısı da dopdolu.

Avustralya’da başlayıp ay-yıldızlı formaya kadar uzanan zorlu bir hikâyenin öznesi var karşımızda. Gözlerinin içi gülen, samimi, sempatik ve açık sözlü bir oyuncu. Türkiye’ye gelmek için 16 yaşında yaptığı ilk girişim başarısızlığa da uğrasa, sonrasında çaldığı pek çok kapı yüzüne de kapansa, geçirdiği iki büyük sakatlık nedeniyle 1.5 yıl sahalardan uzak da kalsa ailesinin de verdiği büyük destekle ayakta kalmayı başardı. Beşiktaş’la şampiyonluk kovalayan, Millî Takım’la bir mucizeye imza atmak üzere yola çıkan başarılı savunma oyuncusu, hikâyesini, futbola bakışını ve beklentilerini TamSaha’ya anlattı. Ersan Gülüm: Asla pes etmedi!

Fatih Terim’in Millî Takım kadrosunda yer verdiği sürpriz isimlerden biri, Kayserispor’un genç jokeri. Geçtiğimiz sezonun sarı kart rekortmeni 22 yaşındaki oyuncu, futbola başladığı günden bu yana agresif ve sert bir yapısı olduğunu, bu yapının dışına çıktığında “kendisi” olamayacağını anlatıyor. Öğrenmeye ve gelişmeye aç kişiliğiyle her tecrübeden bir ders çıkarmaya çalışması, ona parlak bir gelecek hazırlıyor. Salih Dursun: “Sert futbol benim karakterim…”

Süper Lig’de yeni sezonun dikkat çeken genç yeteneklerinden biri. Eskişehirspor’da Ertuğrul Sağlam’ın göreve gelmesinin ardından ön libero mevkiini tapuladı. Altay’da yetişen, U18’den itibaren ay-yıldızlı formayı giyen ve 20 yaşında olmasına rağmen üst düzey bir takımın orta sahasını büyük bir ustalıkla çekip çeviren genç oyuncu, MP Antalyaspor maçında attığı müthiş galibiyet golüyle alkış topladı. Aytaç Kara: “Ailem için oynuyorum…”

Galatasaray’a attığı golle “Süper Lig’de gol atan en genç oyuncu” olarak tarihe geçen Bursaspor’un genç yıldız adayı, Akademi Ligleri’nde son üç sezonda 57 gol ortalamasıyla oynayarak bugünlerin sinyalini vermişti. Genç Millî Takımlardaki 29 maçta 27 gollük performansı ise onun uluslararası alandaki başarısını gösteriyor. Duruşu ve sözleriyle 16 yaşın çok üzerinde bir olgunluğa sahip olmasının yanı sıra tevazuu ve kitaplara olan düşkünlüğü de yakın gelecekte değerli bir yıldıza kavuşacağımızı müjdeliyor. Enes Ünal: Adam olacak çocuk!

Ayrıca “Millî Takım: Mucizeyi yarıladık”, “2014 Dünya Kupası Elemeleri: Düğümler çözülmek üzere”, “Futbol Ekonomi: Çanlar La Liga için çalıyor”, “5 Büyük Ligde Transfer: Londra-Madrid hattı”, “Liverpool: 24 yıllık çile bitecek mi?”, “Gerardo Martino: Cikletten çıkan teknik direktör”, “Roman’ın 10 yılı”, “Gento – Van Himst – Falcao: Nice mutlu senelere!”, “Yeni nesil Tottenham: Yıldız takımından takım yıldızına” dosyalarıyla TamSaha’nın 107. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*