TFF 

TamSaha’nın 157. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Aralık sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 157. sayısı da dopdolu.

Emre Akbaba: Çalışkanlığı da 10 numara

Adilcevazlı bir ailenin Paris’te doğan çocuğu, futbol çizgisini Aytemiz Alanyaspor’la birleştirip sürekli yukarı tırmandı. Alanyaspor’da onca yabancının arasında bir yıldız gibi parlayan ve Millî Takım’daki ilk maçında golle tanışan 25 yaşındaki 10 numara, futbol ahlâkının ipuçlarını da “Top rakipteyken benim seyretmem mümkün değil. Mutlaka top kapma mücadelesinin içinde yer alırım, aksi durumda kendimi kötü hissederim. Sahada yürüyen bir oyuncu olamam. Bunu kendi adıma hem arkadaşlarıma saygısızlık hem de egoistçe bir tutum olarak görürüm” sözleriyle veriyor.

Kenan Karaman: “Cenk Tosun örnek olmalı”

Hannover 96 formasıyla Bundesliga’nın banko oyuncuları arasına giren 23 yaşındaki forvet, Mirce Lucescu’nun umut bağladığı gençlerden biri. Hücum hattının her bölgesinde oynayabilen genç yetenek, Almanya’da kendisini kabullendirme sürecini anlatırken Türkiye’deki yerli-yabancı tartışmasına da farklı bir perspektiften bakıyor ve Cenk Tosun’u hem kendisine hem de tüm genç oyunculara örnek gösteriyor.

Atila Turan: “Sadece 1.5 saat!”

Afyonlu bir ailenin üç çocuğundan en büyüğü olarak Auxerre’de doğdu. Türkçe ve Fransızcanın yanı sıra çok iyi derecede Portekizce biliyor, İngilizce ve İspanyolcayla da arası iyi. Grenoble’de başlayan kariyerini 18 yaşında Sporting’e giderek büyük bir sıçramayla sürdürmek istedi ama Portekiz macerası hayal kırıklığıyla geçti. Türkiye’de Orduspor’la kendini gösterse de Kasımpaşa’da aradığını bulamadı. Kendisine Millî Takım’ın kapılarını da açan Kayserispor tecrübesini “hayatının fırsatı” olarak görüyor ve futbola bakışını, “İdman 1.5 saat. Başka ne yapacaksanız o 1.5 saatin dışında yapabilirsiniz. Ama o 1.5 saatlik sürede her şeyinizi vermeniz gerekiyor. Çok şükür iyi para kazanıyor, ailemizi iyi yaşatıyoruz. Bu durumumuza ihanet edemeyiz” diye özetliyor.

Ayrıca, “Romanya-Türkiye: Cluj’da dost ateşi”, “Türkiye-Arnavutluk: Antalya’da sert uyarı!”, “U21 Avrupa Şampiyonası: Fırsatı kaçırdık”, UEFA Şampiyonlar Ligi: Avrupa Kartalı”, “2018 Dünya Kupası Play-Off: Şok! İtalya yok”, “2018 Dünya Kupası: Orada olamayan adamlar”, “Dünya Kupası Tarihi: Doğuş ve ilk şampiyonlar”, “Gianni Infantino: Türkiye, EURO 2024’e çok iyi ev sahibi olur”, “Altın Top: En iyilerin ödülü”, “Asya Şampiyonlar Ligi: Kıtanın en büyüğü Urawa Red Diamonds”, “Afrika Şampiyonlar Ligi: Wydad çeyrek asır sonra yeniden zirvede”, “Gordon Banks: Tüm zamanların 1 numarası”, “2017’den kalanlar”, “Mercedes-Benz Ege Kupası: Komşunun yüzü güldü” dosyaları ile TamSaha’nın 157. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*