TFF 

TamSaha’nın 161. sayısı yayında 

TamSaha dergisinin Nisan sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 161. sayısı da dopdolu.

Mbaye Diagne: Bir futbol seyyahı

Kasımpaşa’nın Ocak ayında transfer ettiği 1.91’lik santrfor, Senegal’de başlayan futbol macerasında, İtalya, Fransa, Belçika, Suudi Arabistan, Macaristan ve Çin’in ardından Türkiye’de forma giyiyor. Suudi Arabistan ve Çin tecrübelerini “ailem içindi” diyerek açıklayan 26 yaşındaki golcü, genç yaşta seçildiği ama hiç resmi maça çıkamadığı Juventus’un formasına ulaşmayı hayal ederken, yakın hedef olarak da Dünya Kupası finallerinde Senegal Millî Takımı’nda yer almayı görüyor.

Mehmet Zeki Çelik: Sağın yeni gözdesi

Muşlu bir ailenin dokuz erkek çocuğundan en küçüğü. Ailesinin göç ettiği Bursa’da doğdu ve futbol altyapısını da Bursaspor’da aldı. Hem Genç Millî Takımlar hem de iki sezondur formasını giydiği İstanbulspor’daki performansı onu A Millî Takım’a taşıdı. Güçlü fiziği ve öne çıkışlardaki başarısıyla modern sağ bekten örnekler sunması sayesinde sadece Türkiye’nin değil, Fransız takımlarının da dikkatini çekmeyi bildi.

Avrupa Kupaları: UEFA’dan kritik yenilikler

UEFA, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nin statülerinde önemli değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler grup ve sonrası aşamaları değil, eleme turlarını kapsıyor.  Geçmişte 12 ülkeden 22 takım doğrudan grup aşamasından başlarken, yeni dönemde bu sayı 10 ülkeden 26 takıma çıkarılıyor. Şampiyonlar Ligi’nde hangi eleme turunda elenirse elensin, takımlar şanslarını bir de Avrupa Ligi’nde deneyecek. Türkiye 2016-2017 yılı sonunda ülkeler sıralamasında 10. sırada olduğu için katılım sayımızda bir değişiklik yok. Lig şampiyonumuz gruplar aşamasında, lig ikincimiz de ikinci eleme turunda katılacak.

Ayrıca, “Türkiye-İrlanda Cumhuriyeti: Bu takımda ışık var”, “Karadağ-Türkiye: Sonunu getiremedik”, “UEFA Şampiyonlar Ligi: Beşiktaş’tan alkışlar eşliğinde veda”, “UEFA Avrupa Ligi: Favoriler tam yol ileri”, “Transfer dünyası: Parayla saadet oldu mu?”, “Charles Puyol: Mes que un jugador (Bir oyuncudan fazlası)”, “Marcello Lippi: Mavi gözlü şampiyon”, “Paris Saint-Germain: Büyüyemeyen hayaller”, “Dünya Kupası Tarihi – 5: Maradona’nın hikâyesi” ve “Halit Deringör: Parayı değil Fenerbahçe’yi sevdi” dosyaları ile TamSaha’nın 161. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*