TamSaha’nın 164. sayısı yayında  

TamSaha dergisinin Temmuz sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 164. sayısı da dopdolu.

U19 Avrupa Şampiyonası: Yeni hedef, yeni umut

2018 UEFA U19 Avrupa Şampiyonası finalleri 16-29 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenecek. Eleme turlarını başarıyla geçen Vedat İnceefe yönetimindeki U9 Millî Takımımız, sekiz ekibin mücadele edeceği finallerin B Grubu’nda Ukrayna, Fransa ve İngiltere ile eşleşti. A Grubu’nda ise ev sahibi Finlandiya ile Portekiz, Norveç ve İtalya bulunuyor. Gruplarını ilk iki sırada tamamlayan takımlar yarı finale yükselecek.

Vedat İnceefe: “Biz zoru severiz”

Finlandiya’daki Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele edecek U19 Millî Takımımızın Teknik Direktörüyle takımın durumunu, rakipleri ve turnuva stratejilerini konuştuk. Fransa, İngiltere ve Ukrayna’nın yer aldığı zor bir grupta olduğumuzu söyleyen genç teknik adam, “Biz kolayı sevmeyen bir ülkeyiz. Kolay olduğunda bir yolunu buluruz diye düşünüyoruz ama beklediğimize ulaşamıyoruz. Zor olduğunda ise kendimizi daha çok motive ediyoruz” diye konuştu.

Umut Güneş: 10 numara ön libero

U19 Millî Takımımızın Stuttgartlı oyuncusu, her iki ayağını da kullanabilen, dripling yapabilen ve çabukluk avantajını kullanabilen özellikleriyle modern ön liberodan örnekler sunuyor. Türkçe ve Almanca dışında İngilizce, Fransızca ve İspanyolca konuşabilen 18 yaşındaki gurbetçi, futbolcu olmayı kafasına dört yaşındayken koyduğunu ve bu hayaline ulaşmak için her türlü zorluğa katlandığını anlatırken, U19 Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak takımı ise “En önemli özelliğimiz aile gibi olmamız. Oyun karakteri açısından bakıldığında ise çok hırslı oynayan ve geri adım atmayan, pes etmeyen bir takımız” diye tarif ediyor.

21 Yaş Altı Oyuncu Araştırması: Geç olmasın, genç olsun

Her futbolsever, saha kenarında oyuna ilk defa girmek için hazırlanan genç bir futbolcu görünce heyecanlanır. Avrupa’da genç futbolcular oyuna her geçen gün artarak dâhil olmakla kalmayıp takımlarının vazgeçilmez parçalarına dönüşürken, biz hâlâ belirsiz bir umutla, değişiklik tabelasında yanacak ışığı gözlüyoruz.

Ayrıca, “Rusya-Türkiye: Umut veren prova”, “Spor Toto Süper Lig: Kürsüdekiler”, “Zinedine Zidane: Rüzgâr gibi geçti”, “Teknik Direktörler: Beş büyük değişim”, “Andres Iniesta: Efsane zirvede bıraktı”, “Unutulmaz kaleci hataları”, “Hugo Sanchez: Meksika’nın kralı”, “Futbolda Toplam Kalite Yönetimi”, “ConIFA Dünya Kupası: KKTC şanssız ama doğru yolda” dosyaları ile TamSaha’nın 164. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*