TFF 

TamSaha’nın 179. sayısı yayında  

TamSaha dergisinin Ekim sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 179. sayısı da dopdolu.
 
Millî Takım: Bu yolun sonu finaller

2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde zorlu bir mücadeleye girişen Millî Takımımız, Eylül ayındaki maçlardan büyük kârla ayrıldı ve ikili averajla liderlik koltuğuna oturdu. Andorra’yı 1-0, Moldova’ya 4-0 yenerek liderliği ele geçiren ay-yıldızlılar, 11 Ekim’de Arnavutluk’u İstanbul’da ağırlarken, 14 Ekim’de ise Fransa’ya konuk olacak.

Rasim Kara: “Amatör ruh biterse her şey biter”

Türkiye’nin 1975’te SSCB’yi 1-0 yendiği karşılaşmanın uzatma anlarında “Bu maçı kazanalım, ölürsem öleyim” diye dua eden Rasim Kara, “Sporda büyümenin anahtarı amatör ruhtur. O kaybolduğunda her şey sona erer” diyor. Kara, Türk futbolunun geleceğinin altyapı yatırımlarına bağlı olduğunu da sözlerine ekliyor.

Süper Lig Transfer: Yeni yabancıların coğrafyası

Süper Lig kulüpleri, transfer dönemini son derece aktif geçirdi. Bu süre zarfında 48 ülkeden 124 yabancı oyuncu yeni kulüpleriyle sözleşme imzaladı. Kulüplerimizin yabancı tercihlerinde Brezilyalılar (11) ve Portekizliler (10) ön plana çıktı. Transfer döneminde kadrosuna en çok yabancı futbolcu katan kulüp ligin yenilerinden Gazişehir olurken, yabancı futbolcu transferine gitmeyen tek kulüp ise ekonomik nedenlerden dolayı Ankaragücü’ydü.

FIFA U17 Dünya Kupası: En yeni yıldız adayları için en büyük sahne

Ay sonunda Brezilya’da oynanmaya başlayacak FIFA U-17 Dünya Kupası’nda, birkaç yıl sonra futbol dünyasında söz sahibi olması beklenen genç yetenekler ilk kez dünya futbol kamuoyunun beğenisine sunulacak.

Ayrıca, “Türkiye-Andorra: Ozan tufanı önledi”, “Moldova-Türkiye: Bir zafer, bir müjde”, “EURO 2020 Elemeleri: Dört takım kayıpsız”, “Avrupa Kupaları Tarihi: Büyük sürprizler”, “Transfer Dosyası: En iyi 10 fırsat transferi”, “Transfer Dosyası: Kulüpsüz kalan ünlüler”, “Marco van Basten: Santrfor kelimesinin sözlükteki karşılığı”, “Phil Foden: Guardiola’yı büyüleyen oyuncu”, “Samuel Eto’o: Afrika’nın en büyük yıldızıydı”, “FIFA Ödülleri: Yılın en iyileri” dosyaları ile TamSaha’nın 179. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*