TFF 

Temsilci Semineri’nin resmi açılışı gerçekleştirildi

Temsilciler Kurulu 2013-2014 Sezonu Temsilci Semineri resmi açılışı törenle gerçekleştirildi. İstanbul Asia Crowne Plaza Otel’de düzenlenen törene Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Ufuk Özerten, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Başkanı Halit Fahri Gültekin, Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Fatih Tanfer, Merkez Hakem Kurulu Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu ile Üst Klasman Temsilcileri, Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan TFF Başkanvekili Ufuk Özerten, temsilciliğin mütevazilik ve saygı gerektiren bir olay olduğunu belirterek, “Omzunuzdaki yükünüz ağır. Her şeyden Türkiye Futbol Federasyonu’nu temsil ediyorsunuz. Mütevazi ve saygılı olmanın yanı sıra tıpkı hakemlerimizden istediğimiz gibi önleyici olmanız, önleyici karar ve tedbirler almanız bizim için önemli. Bizler için iyi temsilci, her şeyi raporuna yazarak kulüplere ceza çıkartan değil, olay çıkmamasını sağlayan, gerekli tedbirleri alan, karşılaşmanın selametle başlayıp devam etmesini ve tamamlanmasını sağlayan temsilcidir” dedi.

Temsilci raporlarında eskiye oranla gözle görülür iyileşme olduğunu kaydeden Özerten, nadiren olsa da raporlarda yorumların yer aldığının görüldüğünü, ancak yoruma yer verilmemesi gerektiğini vurguladı. Özerten, “Gözünüzle görmediğiniz, duyum üzerine yazdığınız ifadelerin, Türkiye Futbol Federasyonu’nu, başta PFDK olmak üzere ilgili kurullarımızı da sıkıntıya soktuğunu, zor durumda bıraktığını unutmamamız lazım” uyarısında bulundu.

Başkanvekili Özerten, 2013-2014 Futbol Sezonu’nda temsilcilerin önsezilerine büyük iş düşeceğini belirterek, yeni sezonun hayırlara vesile olmasını diledi.

Temsilciler Kurulu Başkanı Dr. Fatih Tanfer ise,2012-2013 Futbol Sezonu’nda çok önemli görevleri yerine getirdiklerini ve başarıya ulaştıklarını anlatarak, Merkez Hakem Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve diğer ilgili birimlerle kurulan sistematik ilişkinin bunda etkili olduğunu söyledi.

Tanfer, “Federasyon Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören’in geçen yıl belirttiği kırmızı çizgi doğrultusunda, yani şiddet ve küfre taviz vermeden, adalet ve eşitlik ilkesinde fotoğrafı çekerek bu noktaya geldik. Temsilcilik, maçlara illaki bir şey bulma, tabiri caizse fezleke hazırlama görevleri değil, spor kulüplerimizle öğretici olma görevidir. Bir hata ile karşılaşıldığında ‘yakaladım’ tavrıyla hareket etmek, Temsilciler Kurulu anlayışına terstir. Kişiliklerden ödün vermeden kuralları uygulayacağız. Kalıcı tedbirleri yerine getireceğiz” diye konuştu.

30 Temmuz’da başlayan Temsilci Semineri, yarın sona erecek.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*