Terim: “İstedik ancak olmadı”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Akhisarspor’a penaltılarla 6-5 kaybettikleri TFF Süper Kupa 2018’in ardından, iyi oynayarak kupayı kazanmak istediklerini ancak olmadığını söyledi.

Terim, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki takımın da kupayı kazanmak istediğini belirtti.

Haftaya Süper Lig’in başlayacağını hatırlatan Terim, “Bugün itibarıyla ne yapmamız gerekiyorsa çabuk aksiyon almamız gerekiyor. Akhisarspor’u tebrik ediyorum. Hayırlı olsun. 400. maçımızda iyi bir oyun oynanmasını ve kupa alınmasını isterdim. Ama nasip değilmiş. Rakibimizi tebrik ediyor, hayırlı olsun diyoruz. Türkiye liginin de başlayacağı bu hafta bütün takımlara kazasız belasız bir sezon diliyorum.” şeklinde konuştu.

Bazı bahanelere sığınılmaması gerektiğini vurgulayan Terim, şunları kaydetti:

“Galatasaray takımı burada gelip oynayarak bu kupayı almalı. Doğrusu budur. Ama kaybetsek de kazansak da takımda ciddi bir konsantre, muhakkak ki bazı oyuncularımızın çok konsantre olmadığı ortada. Unutulmamalıdır ki ne kadar iyi oyuncu olursanız olun, ne kadar yetenekli oyuncu olursanız olun aynı anda atletik performanslarınızın da üst seviyede olması gerekir, doğru yapabilmeniz için. Bunun için de kendinizi iyi hazırlamanız gerekir. Bazı oyuncularımızın fizik eksikliği çok açık, geçen süre içerisinde bir takım sıkıntılardan dolayı. Yarın sabah itibarıyla çalışmaya devam. Lige iyi bir başlangıç için çalışacağız. Ne yapılması gerekiyorsa yapacağız. Sonuç itibarıyla penaltılarla bir kupa kaybettik. Kazanmak isterdik, Galatasaraylılara sezona başlarken bir kupayla girmelerini sağlamak için ama olmadı. Kendi içimizdeki bazı şeyleri çok çabuk çözeceğimizden de emin olabilirsiniz.”

Galatasaray’ın daha iyi oynaması gerektiğine dikkati çeken Terim, “Şu anki seviyeden biraz daha iyi olunması gerektiğini ifade ediyorum. Şikayet etmiyorum. Çünkü durumumuzu bildiğimiz için biz şartları zorluyoruz. Yapabiliriz. Bazı adımları daha cesur atmalıyız. Hiç kimse Galatasaray’dan daha büyük değildir. Adımları daha cesur atacağız. Aslan gibi ligimize çıkacağız. İddialı bir şekilde oyunumuzu oynayacağız. Yine şampiyonluk iddiasıyla oynayacağız. Benim bütün derdim bu takımla biz şampiyonlar liginde cezalandırılırız. Daha doğrusu bu oyunla. Yine değişeceğiz, oyunumuz daha da gelişecek. Daha iyi olacağız. Ama oradaki tecrübem beni şimdiden ikaz etmeye zorluyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*