TFF 

TFF Başkanı Demirören’den Engelliler Haftası mesajı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Engelli vatandaşlarımızın farkındalığının artırılmasına dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler yapıldığını vurgulayan Başkan Demirören, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye Futbol Federasyonu, sosyal sorumluluk anlayışıyla uzun süredir ‘Futbol Aşkı Engel Tanımaz’ sloganıyla ‘Türkiye Futbol Oynuyor’ projesini gerçekleştiriyor. Pozitif bir güç yaratarak topluma hizmet etmeyi amaçlayan federasyonumuz, kalıcı ve uzun vadeli olarak hazırladığı ‘Engelliler Futbolu Geliştirme Stratejisi’ ile futbolun 7’den 70’e herkese ulaştırılması misyonu doğrultusunda düzenli olarak faaliyetler düzenlemektedir.

Bir yandan futbol oynayarak sosyal hayata katılan engelli sporcularımız, diğer yandan da gösterdikleri müthiş azim ve mücadeleyle topluma örnek olmaktadırlar. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren dört Engelli Spor Federasyonu ile iş birliğimiz, kurumsal temeller düzeyinde başarıyla devam etmektedir.

4 Temmuz 2014’te kapılarını açtığımız Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ni engelli milli futbolcu kardeşlerimizin de kullanımına sunduk. Bu doğrultuda Görme Engelliler Milli Takımımız, İşitme Engelliler Milli Takımımız, Bedensel Engelliler Milli Takımımız ve Özel Sporcular Milli Takımımız düzenli aralıklar ile tesislerimizde kamp yaptılar. Yapmaya da devam etmekteler.

Bu kampların oyuncular üzerinde inanılmaz derecede pozitif etkisinin olduğunu gördük.

Ekim ayında 12 ülkenin katılımı ile gerçekleşecek Avrupa Ampute Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağız.

Temmuz ayında ise Samsun’da yapılacak 80 ülkenin katılacağı 2017 Deaflympics’e hazırlanan İşitme Engelliler Kadın/Erkek Futbol Milli Takımlarımız hazırlıklarını Riva Tesislerimizde gerçekleştiriyor.

TFF’nin desteklemekten kıvanç duyduğu Ay-Yıldızlı takımlarımızın geçtiğimiz yıl içinde imzalarını attığı başarılar, bizlere mutluluk ve gurur vermenin yanı sıra yeni projelerin uygulanmasında itici güç oluşturuyor.

Başarılarımız ile engelli futbolunda ‘en iyi ülke’ olma iddiamızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

TFF olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımız ile iş birliği içerisinde olacağımızı ve kendilerine desteğimizin artarak süreceğini ifade etmekten onur duyarız.”


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*