TFF Bölge Karmaları Etkinliği yarın başlıyor

Milli Takımlar tarafından düzenlenen “Bölge Karmaları Oyuncu Etkinliği”, yarın Antalya’da başlıyor. Organizasyon 6 Ocak Pazar akşamı sona erecek.

A Milli Takım Teknik Direktör Abdullah Avcı ile birlikte A Milli Takım teknik heyeti, Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, alt yaş Milli Takım teknik direktörleri ve Milli Takım İzleme Komitesi’nin takip edeceği organizasyonda, Avrupa Karması’nın da arasında olduğu 12 bölge karması birbiriyle maçlar yapacak.

Kulüplerde futbol yaşantısını sürdüren, ancak şu ana kadar hiç milli takımlarda yer almamış ya da çeşitli sebeplerden dolayı uzun süredir milli formadan uzak kalmış 1992, 1993 ve 1994 doğumlu oyunculardan oluşan bölge karmaları, Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde görev yapan Bölge Teknik Sorumluları ve Antrenörleri tarafından ülke geneli taranarak oluşturuldu. TFF Avrupa Ofisi de, başta Almanya olmak üzere Avrupa’da futbol oynayan Türk oyuncularını belirleyerek Avrupa karması meydana getirdi.

Her biri 20 oyuncudan oluşan bölge karmaları, maçlarını 4-5-6 Ocak 2013’te Antalya Side’deki Emirhan Spor Kompleksi’nde oynayacak. Her bölge günde 1 karşılaşmaya çıkacak. 3 gün boyunca saat 10.30, 12.30 ve 15.30’da 2’şer maç yapılacak.

Oyuncular, Bölge Teknik Sorumluları ve Bölge Antrenörleri ile birlikte 300 kişinin yer alacağı bu önemli organizasyon, Milli Takımlara ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı amaçlıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*