TFF, Malatya’ya Bölge Müdürlüğü binası kazandıracak

Türkiye Futbol Federasyonu, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) katkılarıyla Malatya’da, Bölge Müdürlüğü Hizmet binası inşa ettirecek. Hizmet binasının yapımını üstelenecek firma, ihale yoluyla belirlenecek.

Başkanlığı’nı TFF Yönetim Kurulu Üyesi Edip Eren’in yürüttüğü ve TFF Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz  Zülfikaroğlu’nun yer aldığı Tesis ve İdari İşler Komitesi, “Bölge Müdürlükleri Yapım Projesi”nin ilkinin FIFA’nın desteğiyle Malatya’da hayata geçirilmesine karar verdi.

TFF, Malatya Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası Yapım İşi’nin teklif alma şartnamesini, 24 Ocak gününden itibaren TFF.ORG üzerinde yer alan ihaleler bölümünde yayınlayacak. İstekli firmalar, ihale dokümanlarını, 01 Şubat günü mesai bitimine kadar TFF’nin İstinye’deki binasında görebilecek ve 250 TL karşılığında temin edebilecek. Firmalar, tekliflerini 12 Şubat günü saat 14.00’e kadar sunabilecek.

İhaleye ilişkin nihai kararı TFF Yönetim Kurulu verecek ve ihaleyi kazanan firma, yapım işi sözleşmesini FIFA ile imzalayacak.

MALATYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ HİZMET BİNASI

Proje,  Spor Genel Müdürlüğü ile TFF arasında imzalanan protokolle kullanım hakkı alınan 53 bin 700 metrekare arazi üzerine, toplam bin 55 metrekare kapalı alan olarak inşa edilecek.

Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası 2 kattan oluşacak. Zemin kat, futbol sahalarından yararlanacak takımların kullanımına verilecek. Aynı anda 4 takım yararlanacağı zemin katta, WC ve duşlara sahip 4 adet soyunma odası, 2 adet hakem odası, revir, bekleme holü, malzeme deposu, mekanik oda ve danışma bulunacak.

1. kat ise, TFF Bölge Müdürlüğü olarak hizmet verecek. Katta 5 adet çalışma ofisi, 1 adet toplantı salonu, 1 adet eğitim salonu, bekleme holü, evrak kabul odası, arşiv, yemekhane, teknik hacim ve ıslah mekanlar yer alacak.

Ayrıca Hizmet Binası’nın yanında 90 metrekare kapalı alanlı Saha Bakım Ekipmanları ve Su Deposu binası da proje kapsamında inşa edilecek.  

Arazide halihazırda 2 adet doğal çim yüzeyli nizami futbol sahası da bulunuyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*