Türkiye-Arnavutluk maçı taraftar bilgilendirmesi

2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu 7. maçında bu akşam saat 21.45’te Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak olan Türkiye-Arnavutluk A Milli maçı için çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Müsabakaya gelecek seyircilerin aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gerekiyor:

– Maç için, Şükrü Saracoğlu Stadı çevresinde İstanbul İl Spor Güvenlik Kurul kararı gereği: D-100 Güney Yan Yol Boğaziçi Köprüsünden geliş Üsküdar—Harem ayrımından itibaren Şükrü Saracoğlu Stadı’na kadar gelen Güney Bağlantı Yolu, Recep Peker Caddesi (Yoğurtçu Parkı Caddesi) kavşağından Bağdat Caddesi Kavşağına kadar olan kısım) araç trafiğine kapatılacak, Bağdat Caddesinin (Şükrü Saracoğlu Stadı Arkası Taşköprü Caddesi D-100 bağlantı yolu katılımından itibaren Kızıltoprak Recep Peker Caddesi kavşağına kadar olan kısım) taraftarlar için steril alan oluşturmak amacıyla tek yönlü bariyerlenecek, araç trafiğine kapatılmayacaktır.  Tüm yol kapama ve tedbirler saat 16:45’te başlayacaktır.
– Stadyum kapıları saat 19.00’da açılacaktır.
– Stadyuma sadece TFF tarafından üretilen otopark kartına sahip araçlar alınacaktır. Seyircilerimizin stadyuma toplu ulaşım kanallarını kullanarak gelmesini önemle rica ederiz.
– Güvenlik tedbirleri nedeni ile alınan karar gereği pankart alınmayacak olup, sadece iki ülke bayrağı alınacaktır. 
– Stadyumun Batı Tribün tribün girişleri sonrası üst kattaki teras alanında ve tribünlerde, Milli Takımlar Sponsorları tarafından seyircilere yönelik çeşitli aktiviteler planlanmıştır.
– Engelli seyirci girişleri, stadyumun güney Okul tarafında bulunan 19 no’lu kapıdan yapılacaktır.
– Seyircilerimiz stadyuma 2 güvenlik kontrolü ile giriş yapacaktır. 1. güvenlik kontrolünde, bilet kontrolü ve polis üst araması, 2. güvenlik kontrolünde ise turnike bilet okutma ve özel güvenlik tarafından üst araması yapılacaktır.
– Stadyuma alınması yasak maddeler: Alkol, Yanıcı-Yakıcı, Kesici-Delici maddeler; Pet şişe, Bozuk Para, Şart Aleti, Powerbank, Deodorant ve Parfüm Şişeleri, Kırtasiye Malzemeleri, Fotoğraf Makinası, Şemsiye, Kamera, Öz Çekim Çubukları, Elektronik Sigara, Kutular ve Şişeler, Dizüstü Bilgisayar, Lazer Işıkları, Düdük, Çakmak, Hakaret, Tehdit veya ayrımcılık içeren giyim eşyaları, Müsabaka Güvenlik Amiri’nin izin vermediği Gürültü Yapma Cihazları (megafon, korna, zil vb), Engelli hayvanları hariç evcil hayvanlar, Arnavutluk ve Türkiye Bayrağı dışında başka ülkelere ait bayraklar.
– Milli Takımımızın önümüzdeki dönemde yapacağı maçlarda sorun yaşanmaması adına, seyircilerimizin tribün merdivenlerinde durmaması, merdivenlerin boş bırakılmasına destek olması ve sahaya yabancı cisim atılmaması konusunda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.
– Acil durumlarda, tribünlerde bulunan “Seyirci Sağlık Odaları’ndaki acil müdahale görevlilerinden ilk yardım konusunda yardım alınabilinir. Ayrıca stadyum etrafında içerisinde yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*