Türkiye-Fransa maçı taraftar bilgilendirmesi

2020 UEFA Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda bu akşam saat 21.45’te Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanacak Türkiye- Fransa A Milli maçı öncesinde taraftarlar için çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Müsabakayı izleyecek futbolseverlerin dikkat etmesi gereken hususlar şöyle:

– Stadyum kapıları saat 19.00’da açılacaktır.

– Stadyuma sadece TFF tarafından üretilen otopark kartına sahip araçlar alınacaktır. Toplu ulaşım ve stadyum etrafı alanlar, ulaşım ve otopark ihtiyacını karşılayacak düzeydedir.

– Siyasi ve reklam içerikli pankart ve afişler, içeriğine bakılmaksızın stadyuma alınmayacak olup, kontroller yapıldıktan sonra Konya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından uygun görülen pankartlar stadyuma alınacaktır.

– Stadyumun Doğu tribün arka tarafında, Milli Takımlar Sponsorları tarafından seyircilere yönelik çeşitli aktiviteler planlanmıştır.

– Stadyumun Kuzey tarafında bulunan Konyaspor Store Mağazası’nda, Milli Takım ürünleri satışı yapılacaktır.

– Engelli seyirci girişleri, stadyumun Kuzeydoğu köşegeninde bulunan 19 no’lu kapıdan ve stadyumun güneydoğu köşegeninde bulunan 7 no’lu kapıdan yapılacaktır.

– Seyircilerimize stadyum etrafından bulunan 1. güvenlik bariyerinde bilet kontrolü yapılacak olup, ardından turnikelerden bilet okutarak içeri girişleri sağlanacak ve güvenlik görevlileri tarafından üst araması yapılarak içeri alınacaktır.

– Stadyuma alınması yasak maddeler şu şekildedir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler.

– Milli Takımımızın önümüzdeki dönemde yapacağı maçlarda sorun yaşanmaması adına, seyircilerimizin tribün merdivenlerinde durmaması, merdivenlerin boş bırakılmasına destek olması ve sahaya yabancı cisim atılmaması konusunda hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.

– Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sağlık odalarındaki acil müdahale görevlilerinden ilk yardım konusunda yardım alınabilir. Ayrıca stadyum etrafından yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*