U13 Futbol Altyapı Gelişim Projesi Futbol Turnuvası

Alt yaş gruplarında yetenekli futbolcuların tespit edilerek “Futbol Altyapı Gelişim Projesine” alınması ve bu proje kapsamında yetiştirilerek Türk futboluna kazandırılması amacıyla; Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu arasındaki işbirliği ile düzenlenen turnuvanın 1. kademe müsabakaları tamamlandı.

Bu yıl ilk defa U13 yaş kategorisinde gerçekleştirilecek olan turnuvaya Türkiye Futbol Federasyonu bölge müdürlüklerinin bulunduğu iller ve Bakanlığın tesis durumu göz önüne alınarak, Adana, Antalya, Ankara, Bursa, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun ve Trabzon illerindeki takımlar katıldı. Turnuva’ya sonraki yıllarda gerekli görülen diğer illerde Gençlik Spor İl Müdürlüklerine bağlı kulüplerin altyapı takımları katılacak.

12 ilden 12 takımın katılımıyla, 4’er takımlı 3 grupta, 4 devreli lig usulüne göre düzenlenen müsabakalar sonunda; A Grubu birincisi Adana Gençlik ve Spor ile ikincisi Diyarbakır Gençlik ve Spor takımları, B Grubu birincisi Samsun Gençlik ve Spor ile ikincisi Sakarya Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor takımları, C Grubu birincisi İzmir Gençlik Merkezleri Gençlik ve Spor ile Uludağ Olimpik Sporlar Gençlik ve Spor takımları 2. kademeye müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Toplam 8 takımın katılımıyla oynanacak 2. kademe müsabakalarının son iki takım ise; grup üçüncüleri arasından puanları en iyi olan C Grubu üçüncüsü Antalya Gençlikspor ile A Grubu üçüncüsü Kayseri Gençlik Hizmetleri ve Spor takımları oldu. 

2. kademe müsabakaları yeri ve tarihi önümüzdeki günlerde açıklanacak, tarafsız grup merkezlerinde 4’er takımlı 2 grupta tek devreli lig usulüne göre oynanacak. Gruplarında birinci ve ikinci olan toplam 4 takım final oynamaya hak kazanacak.

U13 Futbol Altyapı Gelişim Projesi Futbol Turnuvası 1. Kademe Puan Durumu

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*