U15 Türkiye Şampiyonu Elazığ Yolspor oldu

Sivas’ta oynanan 2018-2019 sezonu U15Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon Elazığ Yolspor oldu.

U15 kategorisine 78 ilden 1513 takım arasında illerde dereceye giren 131 takımın katılımı ile 11 Nisan 2019 tarihinde başlayan şampiyona, 17 – 18 Mayıs 2019 tarihlerinde Sivas’ta oynanan yarı final ve final müsabakaları ile sonuçlandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sahası’nda oynanan Elazığ Yolspor – Trabzon Kanunispor final müsabakasında penaltılarda 4-2 üstünlük sağlayan Elazığ Yolspor Türkiye Birincisi olurken, Trabzon Kanunispor  Türkiye ikincisi oldu. Üçüncülük müsabakasında ise Konya Meramspor’u 1-0 yenen Zara Ekinlispor Türkiye üçüncüsü oldu.

Sivas’ta düzenlenen organizasyona katkıları nedeniyle Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç’a, Sivas ASKF Başkanı Zeki EKİCİ’ye ve Sivas Futbol İl Temsilcisi Hayrettin Yıldız’a TFF’nin hazırlamış olduğu teşekkür plaketleri TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan tarafından verildi.

Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları, Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar, Sivas ASKF Başkanı Zeki EKİCİ tarafından törenle verildi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*