U16 Türkiye Şampiyonu Samsun Kadıköyspor oldu

Kastamonu’da yapılan 2016-2017 sezonu U16 Türkiye Şampiyonası’nda, bu sezon U14 Türkiye Şampiyonası birincisi de olan Samsun Kadıköyspor şampiyon oldu.

Şampiyonaya 73 ilden 1455 takım katıldı. Yerel liglerden ise  110 takım Türkiye Şampiyonası vizesi aldı. 1. ve 2. Kademe maçlarının ardından Bağlarbaşıspor (İstanbul), Kadıköyspor (Samsun), Karakartallarspor (Konya) ve TSE Arabayatağıspor (Bursa) finallere katıldı.

Kastamonu Gazi Stadı’nda 1 Temmuz’da oynanan final müsabakasının normal süresi 0-0 eşitlikle sonuçlandı. Penaltı atışları sonunda 4-3 üstünlük sağlayan Samsun Kadıköyspor, sezonu şampiyon bitirdi. TSE Arabayatağıspor’u 2-0 yenen Bağlarbaşıspor ise Türkiye üçüncüsü ünvanını aldı.

Dereceye giren takımlara kupa madalyalarını TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Engin Kaya, TASKK Genel Başkan Yardımcısı Şener Aydın, AFDK Başkanı Tacar Çağlar, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, Kastamonu ASKF Başkanı Adem Keloğlu ile Kastamonu Futbol İl Temsilcisi Serdar Akın Badioğlu verdi.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*