U17 Türkiye Şampiyonası’nı Yüksel Gençlik Spor kazandı

2016-2017 Sezonu U17 Türkiye Şampiyonası’nda Yüksel Gençlik Spor, Yalova’da oynanan final müsabakaları sonunda şampiyon oldu.

74 İl’de 1475 takımın katılımı ile oynanan yerel liglerde dereceye giren 124 takım, Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. 29 Mart 2017 tarihinde başlayan Türkiye Şampiyonası 1. Kademe ve 2. Kademe müsabakaları sonunda finale katılma hakkı kazanan İstanbul Altınovaspor, İstanbul Bağlarbaşıspor, Trabzon Hekimoğlu Doğanspor ve Adana Yüksel Gençlikspor kulüplerinin katılımı ile 29 Nisan 2017 tarihinde yarı final, 30 Nisan 2017 tarihinde de final müsabakası oynandı. Yalova Atatürk Stadında oynanan Bağlarbaşıspor- Yüksel Gençlikspor  final müsabakası 2- 2 berabere sonuçlandı. Seri penaltı atışlarında 5-4 üstünlük sağlayan Yüksel Gençlikspor, Türkiye Şampiyonu olurken; 3/4.’lük maçında ise Hekimoğlu Doğanspor’u 4-0 yenen İstanbul Altınovaspor Türkiye üçüncüsü oldu.

Final müsabakasının ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını TFF Genel Sekreter Yardımcısı Adnan Ersan, Yalova Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan, Yalova ASKF Başkanı Tamer Erbul, TFF Amatör İşler İcra Kurulu Üyesi Murat Cengiz, Yalova Futbol İl Temsilcisi Hakan Toraman verdi.

 


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*