UEFA Antrenör Eğitimi Çalıştayı Budapeşte’de yapılıyor

UEFA tarafından düzenlenen Antrenör Eğitimi Çalıştayı Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştiriliyor. Organizasyonda Türkiye Futbol Federasyonu’nu Futbol Gelişim Direktörü Doç. Dr. Güven Erdil ile FGD Uluslararası Eğitim ve İletişim Koordinatörü  Necat Gürpınar temsil ediyor.

7 Ekim’de başlayan ve 11 Ekim’de sona erecek olan çalıştay, UEFA’ya üye  54 ülkenin futbol gelişim direktörlerini, antrenör eğitmenlerini, antrenörlerini ve  UEFA’nın Jira Paneli üyelerini bir araya getiriyor. Bu yılki organizasyonun ana teması “Raising the Bar – Çıtayı Yükseltmek” olarak belirlendi.  UEFA’ya üye ülkelerin antrenörlerine en doğru ve verimli eğitimi sunma amacını taşıyan etkinlikte, federasyonların antrenör eğitimine bakışları, antrenör kurslarına girişlerde nasıl kriterler uygulanacağı, kurs süreçlerinde antrenör adaylarının denetiminde izlenecek yollar, federasyonların düzenlediği zorunlu antrenör seminerlerinin içerikleri ve süreleri gibi konular ele alınıyor.

Organizasyonda UEFA tarafından Belçika’da düzenlenen kaleci antrenörlüğü, İspanya ve Türkiye’de düzenlenen fitness ile  İspanya’da gerçekleştirilen futsal seminerlerinin değerlendirmeleri de yapılıyor.

TFF heyeti, federasyonların antrenör eğitimi hakkında görüşlerinin ve çalışmalarının paylaşılacağı workshoplarda katılımcılara bilgi verecek.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*