UEFA Pro Lisans kursu tamamlandı

UEFA Pro Lisans Kursu’nun ilk etabı Antalya Gloria Golf Resort Hotel’de yapıldı. 28 Mayıs’ta başlayıp 9 Haziran’da sona eren kursta pratik ve teorik dersler verildi. UEFA gözlemcisi Erich Rutemoeller’in de hazır bulunduğu UEFA Pro Lisans Kursu’nda Ömer Kaner, Muammer Birdal, Tuna Güneysu, Niyazi Eniseler, Warner Mickler, Ümit Kesim, Burçin Keskin ve Neşe Toktaş eğitmen olarak görev aldı. 

Kursun ilk gününde TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, “İşimiz liderlik” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda TFF’nin eğitim anlayışı, bu alandaki çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi veren Kafkas, günümüzde antrenörleri bekleyen zorluklar ile ilgili tespitleri de aktardı. A Milli Takım teknik direktörü Abdullah Avcı, milli takımın kampının sona ermesinden sonra 7 Haziran’da kursu ziyaret ederek antrenörlerle sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

2. ve 3. etapları daha sonra yapılacak olan kursta Bülent Korkmaz, Bülent Uygun, Cihat Arslan, Ergün Penbe, Faruk Korkmaz, Hakan Kutlu, Levent Şahin, Mehmet Altıparmak, Mehmet Özdilek, Mutlu Topçu, Osman Özköylü, Rahim Zafer, Soner Tolungüç, Tayfur Havutçu, Ümit Özat ve Zafer Turan kursiyer olarak katılıyor.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*