UEFA Uluslar Ligi kura çekimi medya akreditasyon başvuruları devam ediyor

İsviçre’nin Lozan kentinde 24 Ocak 2018 Çarşamba günü düzenlenecek UEFA Uluslar Ligi – Lig Aşaması kura çekimi için medya akreditasyon başvuruları 4 Ocak’ta başladı.

Lozan SwissTech Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek kura çekimini takip etmek isteyen medya mensuplarının başvurularını UEFA’nın FAME platformu üzerinden 16 Ocak 2018 Salı günü TSİ 14.00’e kadar yapmaları gerekiyor.

Halihazırda bir FAME hesabına sahip olan kullanıcılar, kendilerine ait olan portal üzerinden ilgili etkinliği seçerek başvurularını tamamlayabilecek.

Yazılı Basın ve internet sitesi muhabirleri, fotoğraf editörleri, foto muhabirleri ve fotoğraf teknisyenleri: https://media.fame.uefa.com

Yayıncı Olmayan Radyo ve TV çalışanları: https://broadcasters.fame.uefa.com

Henüz bir hesabı olmayan kullanıcıların ise şu adımları izlemesi gerekiyor:

Yazılı Basın ve internet sitesi muhabirleri, fotoğraf editörleri, foto muhabirleri ve fotoğraf teknisyenleri

1- http://www.uefa.com/MIUFAMEregistration bağlantısını tıklayarak ve istenen bilgileri girerek FAME platformuna kayıt olmak.

* İşlem sırasında başvuru sahibinin pasaport ve kişisel bilgileri ile basın kartını ve yayınlanmış yazı veya fotoğraflarından azami 5 örneği sisteme yüklemesi istenecektir.

2- Başvurunun başarıyla tamamlanmasını takiben sistem tarafından otomatik bir e-posta gönderilecektir.

3- Başvuru, UEFA tarafından onaylandığı takdirde bir konfirmasyon e-maili gönderilecek ve FAME Medya Portal’ına nasıl erişilebileceği anlatılacaktır.

Yayıncı Olmayan Radyo ve TV kuruluşlarının çalışanları (muhabirler, kameraman, spikerler, teknisyenler ve prodüktörler)

Yayıncı Olmayan Radyo ve TV kuruluşlarının çalışanlarının akreditasyonları, bireysel değil “Kurumsal Kullanıcı” üzerinden gerçekleştirilir. Kurumsal Kullanıcı, tüm ekip çalışanlarının akreditasyonlarının sisteme eklenmesinden sorumludur. İlgili kurumda bu türde bir kurumsal kullanıcı yok ise UEFA’ya başvurulup hesap yaratılması , aşağıdaki bağlantıdan “BROADCASTER REPRESENTATIVES” ya da “RADIO REPRESENTATIVES” linkleri izlenerek e-posta üzerinden yapılacaktır.

http://www.uefa.com/insideuefa/mediaservices/accreditation/index.html

Herhangi bir sorun ile karşılaşılması durumunda UEFA’nın resmi dillerinde destek veren media.accreditations@uefa.ch adresi üzerinden destek almak mümkündür.

UYARI: FAME hesabı olmayan medya mensuplarının, 16 Ocak’ta bitecek UEFA Uluslar Ligi akreditasyonu konusunda sıkıntı yaşamamaları için ilk başvuru sırasındaki onay sürecinde yaşanabilecek gecikmeleri dikkate almaları önemle duyurulur.


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*