Ufuk Özerten: “U20 Dünya Kupası’nın en mükemmelini yapacağız”

FIFA’nın ikinci büyük organizasyonu olan FIFA U20 Dünya Kupası’nın logo lansmanınında bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu 1.Başkanvekili Ufuk Özerten, 5 coğrafi bölgede 7 ayrı şehrimizde yapılacak 2013 FIFA U20 Dünya Kupası’nın, emsalleri içinde en mükemmeli olacağından emin olduklarını belirtti.

Ufuk Özerten, Türk insanın kabiliyetli olduğuna inandığını anlatarak, ”Çünkü dünyanın en iyi takımlarında bizim DNA’larımızı, kromozomlarımızı taşıyan evlatlarımız oynayabiliyorlar. Yetiştirmede bir problemimiz var. İnşallah Sayın Demirören başkanlığındaki federasyonumuz, Tolunay hoca, Abdullah hoca diğer hocalarımız el ele vererek, hükümetimizle, devletimizle el ele vererek, bu işin üstesinden gelip, futbolda daha iyi yerlere geleceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu kupa ülkemizin kupası”

TFF 1.Başkanvekili şöyle devam etti: “Bu Dünya Kupası; Türkiye Futbol Federasyonu’nun ya da sadece futbolun kupası değil. Tüm ülkemizin kupası. Ev sahipliğini kazandığımız günden bu yana hem yurt içinde hem de yurtdışındaki kurumlar arasında mükemmel bir işbirliği yaşanıyor. hükümetimizin verdiği garantiler ve stadyum inşaatları FIFA nezdinde beğeni topladı. Ayrıca onursal başkanımız ve FIFA İcra Kurulu üyesi Sayın Şenes Erzik’in de tüm gelişmelerde her zaman yanımızda yer alıyor. Çabalarından dolayı hem kendisine hem de ev sahipliğinin kazanılmasında emeği geçen TFF eski Başkanları Mahmut Özgener ve Mehmet Ali Aydınlar ile yöneticilere teşekkür ediyorum.”

“Önemli bir istihdam ve ekonomik girdi sağlanacak”

Stat sözleşmelerini imzalayarak desteklerini sunan, her türlü yardımı koşulsuz olarak veren kulüp ve şehirlerin de 2013 U20 Dünya Kupası hazırlıklarının kusursuz ilerlemesini sağladığını vurgulayan Ufuk Özerten;
“Hazırlık süreci ile birlikte direkt ve dolaylı olarak önemli sayıda istihdam sağlanacak ve hatırı sayılı bir ekonomik girdi de ülkemize kazandırılmış olacak. Türkiye olarak biz bir futbol ülkesiyiz ve önümüzdeki yıllarda yıldız olacak ya da bazılarının şimdiden bile yıldız olduğu futbolcuların bu topraklarda vitrine çıkacak olmasından son derece mutluyuz.

Bu turnuva ülkemize sadece tesis ya da maddi katkı sağlamayacak aynı zamanda milyonlarca gencimizin içindeki futbol sevgisini zirveye taşıyacak. Geleceğin yıldızlarının yer alacağı bu Dünya Kupası’nın ülkemize ve Türk futboluna hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

0&&parent.frames.length) {
d=parent.frames[n.substring(p+1)].document;
n=n.substring(0,p);
}
if(!(x=d[n])&&d.all) x=d.all[n];
for (i=0;!x&&i<d.forms.length;i++)
x=d.forms[i][n];
for(i=0;!x&&d.layers&&i<d.layers.length;i++)
x=FindObject(n,d.layers[i].document);
if(!x && document.getElementById)
x=document.getElementById(n);
return x;
}

var ctl01CurrentIndex = -1;

var ctl01m = new Array(); // medium
var ctl01b = new Array(); // big
var ctl01i = new Array(); // info

function ctl01Show(index){
if (index ctl01m.length – 1) return;
ctl01ShowMain(index);
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}

function ctl01ShowMain(index){
ctl01CurrentIndex = index;
FindObject(‘ctl01imgMain’).src = ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01m[index];
FindObject(‘ctl01imgMain’).alt = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01_lblExp’).innerHTML = ctl01i[index];
FindObject(‘ctl01aImg’).href= ‘/Resources/TFF/FileGallery/’ + ctl01b[index];
}
// –>


Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*