Ukrayna-Türkiye Resmi Maç Yemeği düzenlendi

A Milli Takımımızın Ukrayna ile bu akşam deplasmanda oynayacağı 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri grup müsabakası öncesi resmi yemek organizasyonu yapıldı.
 
Ukrayna’nın Harkiv kentinde düzenlenen yemeğe TFF 1. Başkanvekili, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Ukrayna Gençlik ve Spor Bakanı Ihor Zhadanov, Harkiv Bölgesi Valisi Yuliya Svitlychna, Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko, Ukrayna Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve yetkililer katıldı.
 
Resmi yemek sırasında bir konuşma yapan TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı şunları söyledi: “Türkiye ve Ukrayna çok yakın iki dost ülke. Uzun süredir iş birliği içindeyiz. Bu gerek sosyal hayatta gerek politikada gerekse sporda en iyi şekilde devam ediyor. Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andrey Pavelko ile arkadaşlığımız ve ilişkilerimiz geçmişten beri çok iyi ve gelecekte de bu ilişkinin çok iyi olacağından eminim. Biz Türkiye Futbol Federasyonu olarak Ukrayna ile ilişkilerimizi daha iyi noktalara götürmek için her türlü çabayı gösteriyoruz, her şeyi yapmaya da hazırız. Andrey Pavelko’ya, UEFA Yönetim Kurulu seçimlerindeki desteklerinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum. Maçta iki ülkeye de başarılar diliyorum. İki halk arasındaki dostluğun sahaya olumlu yansıyacağına ve mücadelenin Fair Play ruhu içerisinde geçeceğine inanıyorum. Maçı da iyi olanın kazanacağını düşünüyorum.”
 
Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı Andriy Pavelko ise şunları ifade etti: “İki ülke arasındaki ilişkiler uzun süredir devam etmekte. Bu dostluğun daha da artarak süreceğine inanıyorum. Ukrayna Futbol Federasyonu olarak desteklediğimiz Sayın Servet Yardımcı’nın UEFA Yönetim Kurulu’na seçilmesinden dolayı ayrıca mutlu olduk ve bu bize gurur verdi. Maçta iki takıma da başarılar diliyorum.”
 
Türkiye’nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel yaptığı konuşmada iki ülkeye de başarı dileklerini iletirken Harkiv Bölgesi Valisi Yuliya Svitlychna da, “Türk Milli Takımını şehrimizde ağırlamaktan dolayı gurur duyuyoruz ve çok mutluyuz” şeklinde konuştu.
 
Resmi yemek, karşılıklı hediye takdimi ile son buldu.

Kaynak :www.tff.org Resmi siteden Alintidir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


*